Biztonsági értékelés és felmérés
Tanácsadók segítenek azonosítani az információbiztonság gyenge pontjait és sebezhetőségeit egy vállalat vagy szervezet rendszerében, hálózatában és folyamataiban.
SziTa'R
Kiberbiztonsági tanácsadás és audit
Kiberbiztonsági tanácsadás és audit
NIS2 és a kibertan.tv megfelelés
Biztonsági értékelés és felmérés
Tanácsadók segítenek azonosítani az információbiztonság gyenge pontjait és sebezhetőségeit egy vállalat vagy szervezet rendszerében, hálózatában és folyamataiban.
Stratégia kidolgozása
Segítséget nyújtunk az információbiztonság stratégiájának és irányelveinek kidolgozásában és megvalósításában.
Incident Response (incidenskezelés)
Tanácsot adunk a kibertámadások és biztonsági incidensek kezelésére és az azokra való válaszadásra.
Kiberbiztonsági oktatás és képzés
Kiberbiztonsági szakértők képzése és az alkalmazottak oktatása a kiberbiztonsági legjobb gyakorlatok és a fenyegetések elleni védekezés terén.
Biztonsági technológiák és eszközök értékelése
Tanácsot nyújtunk a megfelelő biztonsági eszközök kiválasztásában és bevezetésében, például tűzfalak, antivírus szoftverek, esemény naplózás és ellenőrző eszközök stb.
Adatvédelem és megfelelőség
Segítséget nyújtunk a vonatkozó adatvédelmi előírások és szabályozások betartásában, például GDPR (Általános Adatvédelmi Rendelet) vagy egyéb helyi adatvédelmi törvények.
Dokumentálás - IBSZ
Elkészítjük a kapcsolódó szakmai dokumentációkat, illetve segítséget nyújtunk a meglévők frissítésében, ellenőrzésében.
Forráskódelemzés
A nemzetközileg elismert SonarSource termékek magyarországi forgalmazójaként szakmai tanácsadást nyújtunk szoftverek forráskódjainak elemzésében.
Mi is az a sérülékenységvizsgálat?
A sérülékenységvizsgálat (vagy sebezhetőségvizsgálat) olyan folyamat, amelynek során egy számítógépes rendszert, hálózatot, alkalmazást vagy más digitális környezetet alaposan ellenőriznek, hogy azonosítsák a potenciális biztonsági sebezhetőségeket és hiányosságokat. A célja az, hogy feltárja azokat a potenciális gyengeségeket, amelyeket a kiberbűnözők és támadók kihasználhatnak a rendszer vagy alkalmazás megsértésére vagy megtámadására.
A sérülékenységvizsgálat során a szakértők vagy automatizált eszközök különböző módszerekkel kutatják az esetleges sebezhetőségeket, például:
1. Sebezhetőségfelmérés: Az automatizált eszközök segítségével a rendszer keresztmetszetén való átfogó vizsgálat történik a sebezhetőségek és hiányosságok azonosítása érdekében.
2. Manuális vizsgálat: Tapasztalt szakértők részletesen megvizsgálják a rendszert és az alkalmazásokat, hogy azonosítsák az esetleges egyedi sebezhetőségeket.
3. Penetrációs teszt (pen test): Ez a vizsgálat az, amikor a
szakértők aktívan megpróbálják kihasználni a meglévő sebezhetőségeket a
rendszer vagy alkalmazás megsértésére. Ez egy kontrollált környezetben
történik, hogy biztosítva legyen a rendszer integritása.
Kérjen ajánlatot most!
Amennyiben termékeink vagy szolgáltatásunk valamelyike felkeltette az érdeklődését keresse kollégáinkat a megadott elérhetőségeken vagy töltsék ki a lenti kapcsolati adatokat.